– Як давно ти цікавишся STEM? Хто або що стало відправною точкою зацікавлення?
– Про проект #Дівчата STEM я дізналася від своєї вчительки з інформатики. Вона знайшла цю ініціативу у Facebook. На жаль, першого року я не пройшла. «Sometimes you win, sometimes you learn» – одне з моїх прави. Саме воно допомогло мені не здаватися. І наступного року я стала STEM-girl.
– Хто був твоїм ментором у проекті #ДівчатаSTEM? Можеш назвати кілька лайфхаків, які ти перейняла від свого ментора?
– Мій ментор – Валерія Заболотна, диво-жінка, керівниця UNIT Factory та альтернативної школи
Generation22. Вона допомагала мені долати усі challenges на моєму шляху, стала подругою, мотиватором та прикладом. Спілкуючись з Валерією, я отримувала безліч корисної інформації, дещо
записувала і виділяла як правила. Перше правило – «Планування». Я нарешті навчилася правильно пріоритезувати задачі в моєму житті. Друге правило – « Навіщо мені це?». Перед початком будь-якої справи, я завжди повинна уявляти кінцевий результат і розуміти, для чого я це роблю. Третє правило – «Не емоції керують тобою, а ти ними». Тому що емоції – це дані , їх потрібно навчитися правильно обробляти. І останнє – «Наш настрій – це наш одяг». Кожного ранку потрібно уявляти собі в якому одязі (настрої) ти хочеш бути сьогодні. Ці правила змінили моє життя.
– Що б ти порадила майбутнім учасницям #ДівчатаSTEM?
Майбутнім STEM-girls хочу порадити не бояться перешкод, бути цілеспрямованими, готовими змінювати світ і себе, ставати краще з кожним днем. Не бійтеся чогось не знати, адже тільки дурні вважають, що вони знають все. Будьте проактивними, ламайте стереотипи, пробуйте щось нове – і у вас неодмінно все вийде. Адже «Who run the world? – Girls»,точніше STEM-girls.