Інженерія: сучасні STEM-професії

Інженерія

Завжди маєш нестандартні рішення та безліч ідей? А, може, ще хист сконструювати будь-що — від LEGОмобіля до космічного корабля?

Або ж якщо ти любиш математику та природничі науки, особливо фізику, а також дизайн і технології, то інженерна спеціальність може бути для тебе правильним вибором.

Інженерія стосується всіх сфер нашого життя — від смартфонів до продуктів харчування. Вона має вирішальне значення для розвитку інфраструктури, транспорту, технологій, продуктів харчування, охорони здоров’я та енергетики і не тільки. Створюючи, проєктуючи та впроваджуючи інновації, інженери/ки допомагають формувати світ, у якому ми живемо: від боротьби з кіберзлочинністю до розробки відновлюваних джерел енергії, від екологічного та безпечного транспорту до будівництва хмарочосів.

Нижче ми підготували для тебе цікавий перелік сучасних професій у сфері інженерії:

 

Інженер/ка-еколог/иня намагається з’ясувати, чому змінюється клімат, чому висихають озера тощо. Досліджує вміст різних речовин у повітрі наших міст. А також вивчає причини природних катаклізмів.

Інженер/ка-геолог/иня вивчає вміст і будову гірських порід з метою пошуку місць залягання корисних копалин. Також досліджує будову земної кори та історію розвитку нашої Землі.

3D-модельєр/ка розробляє математичне представлення будь-якого тривимірного об’єкта за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення на кшталт Autodesk 3Ds Max, Blender або AutoCAD. Продуктом моделювання є тривимірна модель.

Інженер/ка-хімік/иня вивчає, розробляє та забезпечує оптимальний процес хімічних виробництв, наприклад побутової хімії, косметики і т. д. Основне завдання — спланувати етапи та обрати способи виробництва, які дозволяють отримати якісний продукт. Саме хіміки/ні винайшли консерванти, що дозволяють продуктам довше зберігатися.

Агроінженер/ка організовує ефективне використання сільгосптехніки й обладнання, впроваджує новітні технології для автоматизації робочих процесів й обслуговує спеціальне устаткування.

Біоінженер/ка спеціалізується на цілеспрямованій зміні властивостей живих організмів. Ця інженерна спеціальність розвинулася на перетині інженерії, біології та медицини. Мета біоінженерів/ок — розв’язання медичних проблем для покращення сфери охорони здоров’я. Серед досягнень професії можна назвати апарати МРТ, кардіостимулятори, штучні суглоби та ін.

Інженер/ка-робототехнік розробляє та обслуговує системи, які використовують програмне управління. Одне із завдань — проєктування різних механізмів й устаткування, зокрема створення та експлуатація роботів та автоматизованих систем. 

Системний/а адміністратор/ка обслуговує комп’ютерні мережі; забезпечує інформаційну безпеку та запобігає втраті інформації в системі; усуває несправності комп’ютера та оргтехніки.

Інженер/ка-тестувальник/ця систем безпеки (penetration tester). Ти можеш уявити себе в ролі зловмисника/ці? Тестувальник/ця систем безпеки моделює дії зловмисників/ць, які бажають отримати доступ до інформаційних систем і порушити цілісність та конфіденційність інформації. Зокрема, тестує системи на проникність та безпеку, аналізує систему на наявність вразливостей. Основне завдання — пошук вразливих місць і недоліків системи, які можуть призвести до порушення конфіденційності і спровокувати некоректну роботу системи.

Інженер/ка зв’язку (телекомунікації) — експерт/ка в управлінні такими даними, як дзвінки, голос і текст. Проєктує та встановлює технічне телекомунікаційне обладнання для забезпечення передачі даних через дротовий або бездротовий зв’язок, наприклад Інтернет, комп’ютерні мережі, телебачення, радіо тощо. Відомі компанії, які працюють у сфері телекомунікацій, — «Vodafon», «Київстар», «Lifecell».

 

Існує багато цікавих інженерних професій, і з кожним роком з’являється ще більший попит на фахівців і фазівчинь у даній галузі. Якщо ти ще вагаєшся, чи є в тебе хист до STEM або не знаєш, який напрям тобі підходить більше, проходь наш крутий інтерактивний тест “#ШопоSTEM” – нудно точно не буде! Обіцяємо 🙂

Якщо хочеш більше дізнаватися про STEM та STEM-професії, слідкуй за оновленнями на сайті, а також у Facebook та Instagram.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

Дівчата STEM – унікальна спільнота дівчат і жінок, які цікавляться STEM та навчаються і працюють в STEM напрямах

м. Київ, проспект Ю.Гагаріна 23, оф. 802

(044) 292 02 48

stem@csr-ukraine.org

Дівчата STEM

Підписатися на розсилку

Підпишіться на всі новини про наші майбутні проєкти та події

Слідкуйте за нами

© Дівчата STEM 2021. Всі права захищені.

X