Математика: сучасні STEM-професії

Математика

А ти колись думав/ла над тим, що можна будувати кар’єру у сфері математики? 

Здатність логічно мислити та хороша пам’ять допоможуть тобі розв’язувати не тільки життєві завдання, а й відкриють перед тобою нові професійні горизонти.

Якщо у твоєму світі, як і в усьому навколо, найважливішими є послідовності й ти можеш перетворити хаос на свій цифровий порядок, тобі точно слід звернути увагу на математичні спеціальності.

На тебе чекають професії, пов’язані з розрахунками, прогнозуванням ринкових тенденцій і оцінюванням можливих ризиків. А нижче невеликий перелік сучасних професій сфери математика: 

Актуарій — висококласний/а спеціаліст/ка-аналітик/иня, що використовує математичні методи для розв’язання економічних завдань і питань фінансової безпеки підприємств; робить розрахунки, оцінює ризики, розробляє страхові, фінансові, інвестиційні та пенсійні схеми, а також визначає ймовірності страхових подій, захворювань, катастроф тощо.

Статист/ка збирає експериментальні дані й дані в таких сферах, як демографія, медицина і фармацевтика, страхування тощо, використовуючи математичні методи, тобто займається збором, обробкою та аналізом статистичних даних.

Системний/а аналітик/иня вивчає бізнес-процеси та розробляє інформаційні системи, які задовольняють потреби компанії або підприємства і забезпечують автоматизацію їхньої роботи. На основі зібраних даних формує технічне завдання для розробки нового програмного забезпечення.

Архітектор/ка інформаційних систем здійснює розробку та розвиток архітектури програмного забезпечення, яке відповідає потребам компанії. Розробляє технічну документацію, оцінює складності в реалізації нового функціоналу програми.

Економіст/ка-фінансист/ка аналізує фінансові показники компаній і промислових підприємств, оцінює вартість активів компаній і бізнесу загалом і визначає їхній інвестиційний потенціал. Знається на макро- і мікроекономіці та аналітиці, може консультувати щодо розміщення грошей (тобто інвестування).

Бізнес-інформатик/иня насамперед керує IT-ресурсами компанії, аналізує інформаційну інфраструктуру, розробляє та впроваджує створені за допомогою новітніх цифрових технологій бізнес-моделі для розв’язання бізнесових завдань. Серед прикладів можна навести штучний інтелект.

Data Scientist обробляє великі дані: шукає закономірності, перевіряє гіпотези, аналізує та зберігає ці дані, а також розробляє алгоритми та їх програмне впровадження. Ми бачимо результати його/її роботи щодня, коли, наприклад, реклама пропонує нам певні товари

 

Цей перелік не вичерпний, адже сфера математики поєднана із багатьма професіями сучасності та майбутнього. Якщо ти ще вагаєшся, чи є в тебе хист до STEM або не знаєш, який напрям тобі підходить більше, проходь наш крутий інтерактивний тест “#ШопоSTEM” – нудно точно не буде! Обіцяємо 🙂

Якщо хочеш більше дізнаватися про STEM та STEM-професії, слідкуй за оновленнями на сайті, а також у Facebook та Instagram.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

Дівчата STEM – унікальна спільнота дівчат і жінок, які цікавляться STEM та навчаються і працюють в STEM напрямах

м. Київ, проспект Ю.Гагаріна 23, оф. 802

(044) 292 02 48

stem@csr-ukraine.org

Дівчата STEM

Підписатися на розсилку

Підпишіться на всі новини про наші майбутні проєкти та події

Слідкуйте за нами

© Дівчата STEM 2021. Всі права захищені.

X