Наука: сучасні STEM-професії

Наука

Якщо ти у цьому розділі, тобі, напевно, не байдужа наука! 

Що ж, якщо тобі подобається ця сфера або якщо ти пройшов/ла наш тест “#ШопоSTEM” і опинився/лась тут за його результатами, то дослідження та відкриття — можуть бути точно про тебе! 

Кандидат/ка наук або професор/ка — це звання, які можна отримати за досягнення у сфері науки. Багато фахівців/чинь вирішують присвятити своє життя науковій діяльності, бажаючи зробити вагомий внесок у її розвиток!

 

Нанотехнології, молекулярна біологія, робототехніка, IT і програмування — усе це галузі, розробки яких активно впроваджуються в медицині. Очевидно, що такі сучасні інновації вимагають участі спеціально підготовлених фахівців/чинь. 

 

А ми підготували для тебе цікавий перелік сучасних професій у сфері науки:

 

Біоінформатик/иня досліджує організацію та функціонування біологічних систем різного рівня (від молекулярного до популяційного) та аналізує медико-біологічні дані на основі методів і засобів інформатики. Використовує алгоритмічні, обчислювальні та інші методи, щоб дізнатися інформацію, яка міститься в наших клітинах і клітинах різних біологічних й інших видів. Результати таких досліджень застосовуються, наприклад, при створенні нових лікарських засобів, а також у сільському господарстві.

Еколог/иня намагається з’ясувати, чому змінюється клімат, чому висихають озера тощо. Досліджує вміст різних речовин у повітрі наших міст, а також вивчає причини природних катаклізмів.

Геолог/иня вивчає вміст і будову гірських порід з метою пошуку місць залягання корисних копалин. А також досліджує будову земної кори та історію розвитку нашої Землі.

Геодезист/ка вивчає і вимірює земну поверхню, а також нашу планету Землю загалом. Наука геодезія дуже тісно пов’язана з астрономією. Геодезичні вимірювання слугують основою для картографування та розробки планів місцевості, а також вивчення гравітаційного поля Землі. До речі, у вивченні планет Сонячної системи, геодезія бере участь також!

Нанотехнолог/иня. Це молода та сучасна професія. Це вчені, які досліджують будь-які матеріали на молекулярному та атомарному рівнях і створюють об’єкти з компонентів, які мають нанорозміри. Наприклад, саме вони розробили нанопластир для відновлення міокарду, пошкодженого інфарктом. Тільки уяви!

Генетик/иня вивчає закони й механізми спадкування та мінливості. Якщо ти вирішиш стати генетиком/инею, то досліджуватимеш залежність захворювань від генетичної схильності задля профілактики та лікування спадкових хвороб.

Біофізик/иня досліджує, експериментує та вивчає фізичні процеси в живих організмах і вплив різних факторів на біологічні системи загалом. Результати їхньої праці використовують у своїй роботі агрономи, медики, екологи тощо.

Генний/а інженер/ка працює в одному з напрямів біоінженерії, завдання якого — отримання нових властивостей живих організмів. Перебудова генотипу відбувається завдяки внесенню змін у ДНК та РНК організмів. Напевно, усі чули про генетично модифіковані організми (ГМО). Технології генної інженерії використовуються у таких галузях, як медицина, сільське господарство, скотарство.

 

Цей перелік не вичерпний, адже на перетині різних галузей виникає ще більше сучасних професій. Якщо ти ще вагаєшся, чи є в тебе хист до STEM або не знаєш, який напрям тобі підходить більше, проходь наш крутий інтерактивний тест “#ШопоSTEM” – нудно точно не буде! Обіцяємо 🙂

Якщо хочеш більше дізнаватися про STEM та STEM-професії, слідкуй за оновленнями на сайті, а також у Facebook та Instagram.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

Дівчата STEM – унікальна спільнота дівчат і жінок, які цікавляться STEM та навчаються і працюють в STEM напрямах

м. Київ, проспект Ю.Гагаріна 23, оф. 802

(044) 292 02 48

stem@csr-ukraine.org

Дівчата STEM

Підписатися на розсилку

Підпишіться на всі новини про наші майбутні проєкти та події

Слідкуйте за нами

© Дівчата STEM 2021. Всі права захищені.

X