Технології: сучасні STEM-професії

Технології

Цікавишся технологіями? 

Якщо тобі подобається сфера технологій або якщо ти пройшов/ла наш тест “#ШопоSTEM” і опинився/лась тут за його результатами, пропонуємо подумати про професійні напрями, пов’язані з новітніми алгоритмами або технологічними розробками.

Експерти/ки стверджують, що станом на зараз людство перебуває на порозі технологічної революції, рушіями якої будуть професіонали/ки у сфері IT та телекомунікацій. Інтернет і мобільний зв’язок, нові методи кодування інформації, програмування в промисловості, медицині й банківській сфері — усе це напрями, у яких уже працюють фахівці/чині в галузі технологій.

А ми підготували для тебе цікавий перелік сучасних професій у сфері технологій:

 

Системний/на аналітик/иня вивчає бізнес-процеси й розробляє інформаційні системи, які задовольняють потреби компанії або підприємства і забезпечують автоматизацію їхньої роботи. На основі зібраних даних формує технічне завдання для розробки нового програмного забезпечення.

Вебдизайнер/ка проєктує сайти та додатки з чіткою структурою, зрозумілим для користувачів/ок інтерфейсом та зручною навігаційною системою. Добирає  шрифти й тло, створює іконки, логотипи. Інструменти вебдизайнерів — різні графічні редактори, наприклад Figma або Adobe Photoshop, Illustrator.

3D-модельєр/ка розробляє математичне представлення будь-якого тривимірного об’єкта за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення на кшталт: Autodesk 3Ds Max, Blender або AutoCAD. Продуктом моделювання є тривимірна модель.

Системний/на адміністратор/ка обслуговує комп’ютерні мережі; забезпечує інформаційну безпеку та запобігає втраті інформації в системі; усуває несправності комп’ютера та оргтехніки.

Інженер/ка-тестувальник/ця (QA engineer). Ловці жуків — так іноді називають тестувальників/ць. Їхнє завдання — виявлення помилок у роботі систем і коректність відображення контенту на різних пристроях.

Інженер/ка машинного навчання (machine learning) навчає комп’ютери розв’язувати завдання на основі наявних даних. Наприклад, машинне навчання використовується в інстаграмі, коли система створює індивідуальний список рекомендацій для користувача. 

Інженер/ка великих даних (big data). Тільки уяви, скільки інформації вміщують інформаційні системи. Завдання інженерів, які працюють з великими даними, — автоматизація обробки даних, організація та налаштування сховищ інформаційних масивів. Прикладом організації та зберігання великих даних є фейсбук.

Спеціаліст/ка у сфері штучного інтелекту (artificial intelligence). З одного боку, це професія майбутнього, а з іншого — вона дуже затребувана вже сьогодні. Такі спеціалісти/ки працюють над тим, щоб комп’ютер міг виконувати завдання, які виконує розумна істота: узагальнення, навчання на помилках, визначення сенсів тощо.

Бізнес-інформатик/иня насамперед керує IT-ресурсами компанії, аналізує інформаційну інфраструктуру, розробляє та впроваджує створені за допомогою новітніх цифрових технологій бізнес-моделі для розв’язання бізнесових завдань. Серед прикладів можна навести штучний інтелект.

Архітектор/ка інформаційних систем здійснює розробку та розвиток архітектури програмного забезпечення, що відповідає потребам компанії. Розробляє технічну документацію, оцінює складності в реалізації нового функціоналу програми.

 

Цей перелік не вичерпний, адже сфера технологій розвивається дуже стрімко  й виникає ще більше сучасних професій. Якщо ти ще вагаєшся, чи є в тебе хист до STEM або не знаєш, який напрям тобі підходить більше, проходь наш крутий інтерактивний тест “#ШопоSTEM” – нудно точно не буде! Обіцяємо 🙂

Якщо хочеш більше дізнаватися про STEM та STEM-професії, слідкуй за оновленнями на сайті, а також у Facebook та Instagram.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

Дівчата STEM – унікальна спільнота дівчат і жінок, які цікавляться STEM та навчаються і працюють в STEM напрямах

м. Київ, проспект Ю.Гагаріна 23, оф. 802

(044) 292 02 48

stem@csr-ukraine.org

Дівчата STEM

Підписатися на розсилку

Підпишіться на всі новини про наші майбутні проєкти та події

Слідкуйте за нами

© Дівчата STEM 2021. Всі права захищені.

X