Національний день дівчат у технологіях 2021: як дівчата знайомилися зі сферою технологій

245341819_4987550087940978_5633611224814191944_n

11 жовтня 2021, на честь Міжнародного дня дівчат CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” та її ініціатива #ДівчатаSTEM спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення організували Всеукраїнський захід “Національний день дівчат у технологіях 2021”. Захід відбувся у рамках проєкту “Трамплін до рівності”за фінансової підтримки Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. 

Інформаційний партнер заходу – Міністерство цифрової трансформації України.

Медіапартнери: DOU, Гендер в деталях, the Devochki, Всеосвіта, Unistudy, Studway.

 

Національний день дівчат в технологіях — це щорічна подія, під час якої дівчата мають змогу відвідати технологічні компанії й підприємства, познайомитися з їх діяльністю та побачити, як дівчатам і жінкам можна будувати свою кар’єру у сфері технологій. Захід приурочено до Міжнародного дня дівчат, який відзначається 11 жовтня та спрямований на привернення уваги до нерівності, з якою стикаються дівчата у всьому світі. 

“Швеція активно підтримує популяризацію STEM серед дівчат. Так, наприклад, у 2015 році шведська співачка Робін спільно з Королівським технологічним інститутом заснували Текла Фестиваль, метою якого є мотивувати дівчат вивчати технічні предмети. Зараз Текла подорожує світом, і ми мріємо привезти цей фестиваль в Україну, щоб створити культурний місток між двома країнами. Ми переконані, що саме такі платформи для дискусій про освіту дівчат та жінок у STEM сприятимуть збільшенню представленості жінок у технологіях та розширенню їхніх прав і можливостей”, зазначила Ольга Сєдова,  керівниця національних програм Посольства  Швеції в Україні. 

“Згідно з даними дослідження UNFPA Україна 56% українців/-ок вважають, що існують професії, які підходять виключно для чоловіків або жінок. Часто носіями цих стереотипів є саме батьки, які схиляють дітей до вибору професії за ознакою статі. Відповідно, цей дисбаланс представленості у технологічних сферах спостерігається ще на етапі вступу до вищих навчальних закладів. Важливо долати ці стереотипи та демонструвати позитивні приклади реалізації дівчат у професіях, що традиційно вважаються чоловічими. Адже для України забезпечення гендерної рівності – це питання економічної сталості та розвитку”, зазначив Павло Замостьян, заступник Представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

“На початку 2021 року Міністерство освіти і науки затвердило дорожню карту інтеграції України до Європейського дослідницького простору, одним із пріоритетів якої є забезпечення гендерної рівності та комплексного гендерного підходу у сфері науки та вищої освіти. Адже кожного дня ми все ще стикаємось із певними гендерними стереотипами, особливо в контексті вибору майбутньої професії. Саме тому подібні ініціативи, як “Дівчата STEM” та “Національний день дівчат у технологіях”, є дуже актуальними для подолання стереотипів та залучення талановитої української молоді, зокрема дівчат до навчання на STEM спеціальностях та продукування інноваційних ідей”, відмітив Григорій Мозоловеч, в.о. генерального директора Директорату науки та інновацій МОН.

Цього року екскурсії вперше пройшли в онлайн та офлайн форматах — понад 1300 дівчат зі 100 навчальних закладів фізично та віртуально відвідали близько 80 технологічних компаній та підприємств у 22 регіонах України. Під час таких візитів дівчата познайомилися з експертками STEM напрямів, дізналися про світ технологій “зсередини” та можливості для дівчат, а також отримали сувеніри від компаній на згадку про Національний день дівчат у технологіях. Фотографії з екскурсій можна побачити у соцмережах за хештегами #ДівчатаSTEM #ДеньДівчат2021.

“Нашою допомогою в проведенні вже четвертого Національного дня дівчат в технологіях стають наші Філіали “Дівчата STEM”, створені на базі освітніх закладів. Сімдесят філіалів по всій країні вже системно працюють над тим, щоб дівчат в технологіях було більше, створюючи наймасовіший освітянський рух в Україні за гендерну рівність в технологіях. І ми вже спостерігаємо результати. Все більше дівчат обирають технології, все більше з’являється ініціатив з підтримки жінок в технологіях, а кількість жінок в IT дорівнює 25%. І драйверами цього процесу є люди, координатори/-ки та учасниці Філіалів “Дівчата STEM”, та такі події, як Національний день дівчат в технологіях. За чотири роки завдяки цьому дню вже більше 12000 дівчат дізнались про кар’єру в технологіях”, говорить Марина Саприкіна, керівниця Центру “Розвиток КСВ”, засновниця ініціативи ДівчатаSTEM.

А щоб усі дівчата з різних куточків України могли також відзначити “Національний день дівчат у технологіях”, у другій половині дня відбулася фінальна онлайн конференція, під час якої надихаючі та успішні жінки з компаній Dell, Cardiomo Care, IT-integrator, а також проєкту Дія.Цифрова освіта  поділилися своїми історіями кар’єрного шляху у сфері технологій та дали корисні поради дівчатам.

“Для Міністерства цифрової трансформації України важливо, щоб кількість фахівчинь у галузі STEM ставала дедалі більшою — і щоб кар’єрний шлях жінки не зупинявся і зростання від позиції молодшої спеціалістки до керівної посади був абсолютно реальним та прогнозованим.  Ми підтримуємо ініціативи, які інформують жінок та дівчат про роботу в STEM та надихають їх до реалізації власного потенціалу в цих галузях.  Переконані, що збільшення відсотку фахівчинь позитивно вплине на різноманіття у творчих і стратегічних підходах та примножить досягнення країни в сфері STEM”, — зазначила Руслана Коренчук, Старша проєктна менеджерка національного проєкту Дія.Цифрова освіта. 

 

“Фокусуйтеся на одній-двох ключових компетенціях. Будьте готові змінюватися та інвестувати свій час, увагу та енергію у те, що Вам подобається. Однак пам’ятайте, що розвиток має бути конкретним, тому ставте для себе досяжні цілі”,  — радить Надія Омельченко, віцепрезидентка компанії “ІТ-Інтегратор”. 

“Світ технологій дуже цікавий, навіть якщо він здається вам “чоловічим” або складним. Все можливо, якщо ви дійсно цього забажаєте і будете вибудовувати свій життєвий і кар’єрний шлях, не зважаючі на якісь кліше чи штампи, до яких ми звикли”,  —  зазначила Ірина Волк, генеральна менеджерка компанії “Dell” в Україні.

“Не бійтеся вчитися та починати, адже лише так ви зможете втілити свої ідеї, які можуть змінити світ на краще. Але найголовніше – не полишайте все на півшляху при першій невдачі. Важливо вірити в себе та відчувати відповідальність, щоб інші також мали віру в вас”, — каже Ксенія Бєлкіна, засновниця та CEO компанії “Cardiomo Care”.

 

Ще більше порад та особисті історії спікерок у записі заходу за посиланням: https://youtu.be/g32QCf2Rrj0

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

Дівчата STEM – унікальна спільнота дівчат і жінок, які цікавляться STEM та навчаються і працюють в STEM напрямах

м. Київ, проспект Ю.Гагаріна 23, оф. 802

(044) 292 02 48

stem@csr-ukraine.org

Дівчата STEM

Підписатися на розсилку

Підпишіться на всі новини про наші майбутні проєкти та події

Слідкуйте за нами

© Дівчата STEM 2021. Всі права захищені.

X