Сила дівчат в технологіях – довів Всеукраїнський онлайн Хакатон для дівчат

27.10.2020 - Syla divchat v tekhnolohiiakh - doviv Vseukrainskyi onlain Khakaton dlia divchat_foto

CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” і UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки уряду Швеції, у рамках ініціативи #ДівчатаSTEM провели перший Всеукраїнський онлайн Хакатон “Hack4Good: як зацікавити дівчат технологіями”, що відбувся 27-29 жовтня 2020 року. Партнерами заходу виступили шведсько-українська ІТ-компанія Beetroot Ukraine і Beetroot Academy.

Мета заходу: підвищити рівень знань дівчат про гендерну рівність та навчити їх дизайн-мисленню для розробки командних проектів на тему заохочення дівчаток шкільного віку до вивчення STEM.

Тридцять шість найбільш вмотивованих дівчат з 20 міст України взяли участь у Хакатоні. Для учасниць було проведено лекції з гендерної рівності, дизайн-мислення, презентації та пітчингу, інновації в стартапах, та також про планування кар’єри.

Онлайн надає чудові можливості масштабування. Ми отримали 270 заявок для участі у Хакатоні, і така велика кількість бажаючих свідчить про необхідність таких заходів. Дівчата від Львову до Павлограду готові довести, що дівчат в STEM має бути більше”, – говорить Марина Саприкіна, керівниця Центру “Розвиток КСВ”, засновниця ініціативи #ДівчатаSTEM.

Слова Наталі Кошовської

Робота в групах щодо проекту – це досить складно, адже часу обмаль, ідей багато, думок море, а треба виокремити щось одне, але з допомогою наших менторів та менторок ми потихеньку йшли до мети! Це було круто”, – засвідчує учасниця Хакатону Катерина Сусличенко, 20 років, ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

Організатори заходу також запросили на зустріч із дівчатами жінок, які працюють у провідних українських STEM компаніях – Reface та Snapchat, щоб надихнути учасниць, розвіяти їх сумніви та показати реальні можливості побудови кар’єри у STEM.

Перше місце зайняла команда “POWERofGIRLS, яка запропонувала провести STEM канікули для дівчат “GIRLSTEMp”, протягом яких школярки отримають цікаві STEM уроки, вікторини, конкурси та тести для засвоєння отриманих знань.

Друге місце посіла команда “Дівчата майбутнього”, яка вирішила розробити для вчителів та вчительок STEM-платформу з освітніми матеріалами та інтерактивною взаємодією.

Третє місце отримала команда “Цілеспрямовані дівчата”, яка подала ідею розробки додатку “GoGi”, який стане справжнім інноваційним освітнім проектом, що змушує рухатися далі.

Всі учасниці Хакатону отримали заохочувальні подарунки, заряд енергії й позитивні емоції, а найактивніші дівчата виграли можливість пройти курс від партнерів заходу Beetroot Ukraine і Beetroot Academy.

Хакатон “Hack4Good: як зацікавити дівчат технологіями” довів, що проактиві дівчата прагнуть змінювати світ й залучати ще більше дівчат у STEM. Команда-переможниця продовже роботу над своїм проектом за підтримки Центру “Розвиток КСВ” та UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення та за фінансової підтримки уряду Швеції.

*STEM – це акронім, який означає науку (Science), технології (Technology), інженерію (Engineering) та математику (Mathematics).

_________

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

#ДівчатаSTEM – це програма, спрямована на подоланання гендерних стереотипів серед молоді. Щороку Центр “Розвиток КСВ” обирає ТОП-20 Надихаючих жінок у STEM, які менторять дівчат 14-24 років з усієї України протягом трьох місяців. Програма реалізується за підтримки компанії SAP. Менторки дівчат – це унікальна спільнота ТОП-20 надихаючих жінок в Україні, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері. Серед них – топ-менеджерки технологічних компаній, жінки-науковці, представниці Міністерств, ЗВО і громадських організацій. За два роки вже 40 дівчат пройшли програму менторства, реалізували та залучили більше 2000 молодих людей до Програми, і отримали квиток до світу STEM. Детальніше про проекти в рамках ініціативи – https://www.facebook.com/divchataSTEM

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

Дівчата STEM – унікальна спільнота дівчат і жінок, які цікавляться STEM та навчаються і працюють в STEM напрямах

м. Київ, проспект Ю.Гагаріна 23, оф. 802

(044) 292 02 48

stem@csr-ukraine.org

Дівчата STEM

Підписатися на розсилку

Підпишіться на всі новини про наші майбутні проєкти та події

Слідкуйте за нами

© Дівчата STEM 2021. Всі права захищені.

X