Зимові канікули онлайн: як шестикласниці знайомилися зі STEM

25.12.2020 - Zymovi kanikuly onlain- yak shestyklasnytsi znaiomylysia zi STEM_ foto

CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” і UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення, у рамках ініціативи #ДівчатаSTEM за фінансової підтримки уряду Швеції вперше провели зимові онлайн STEM-канікули для дівчат – Girls STEM Camp, який пройшов з 21 по 25 грудня 2020 року.

Girls STEM Camp зимові онлайн STEM-канікули для команд шестикласниць, які прагнуть більше дізнатися про STEM і провести час з користю. Ідею проєкту подала та допомогла реалізувати команда POWERofGIRLS, що перемогла у Хакатоні “Hack4Good: як зацікавити дівчат у STEM” 27-29 жовтня 2020 року.

Сьогодні ще й досі зберігається низька представленість жінок у STEM. Одна з причин це швидка втрата дівчатами інтересу до вивчення STEM-дисциплін ще у середній школі. У старших класах дівчата значно рідше, ніж хлопчики, вибирають предмети з області STEM і цей гендерний розрив збільшується на кожному наступному рівні освітніх та кар’єрних сходів. Так в університетах дівчата становлять лише 35% усіх студенток, які навчаються у вищих закладах на спеціальностях, пов’язаних зі STEM.

Метою онлайн STEM-табору було ознайомити шестикласниць із майбутніми STEM-предмети, продемонструвати, що вони можуть бути цікавими і, відповідно, викликати у дівчат інтерес до вивчення STEM.

Цей проєкт відкриває нові можливості для дівчат STEM практикувати різноманітні активності з хімії, фізики, біології, робототехніки. Ми свідомо обрали 6-тий клас, тому що через рік у 7-ому класі у дівчат розпочнуться STEM-предмети, і ми хотіли показати STEM-табором, наскільки крутими і захоплюючими є STEM-предмети. І нам це вдалось”, говорить Марина Саприкіна, керівниця Центру “Розвиток КСВ”, засновниця ініціативи ДівчатаSTEM.

Усі ми з різних міст, та завдяки хакатону об’єднались в одну команду. Зрозуміли, що існує проблема швидкої втрати інтересу дівчат шкільного віку до предметів STEM. Зокрема це найбільш помітно за невдалого першого знайомства з хімією, фізикою та інформатикою, що переважно відбувається у 7 класі, це і визначило вік учасниць. Так зародилась ідея кемпу, покликаного не лише дізнатись щось нове і знайти друзів, але і відчути ту чи іншу дисципліну “на дотик”, оскільки кожен спікер намагався зробити лекції інтерактивними та корисними для життя”, — каже Анастасія Погорецька, учасниця команди POWERofGIRLS, що перемогла у хакатоні “Hack4Good: як зацікавити дівчат у STEM”.

З понад 30 заявок на участь у програмі STEM-канікул було обрано 7 шкіл із 5-ти регіонів України, кожна з яких долучила команду з трьох шестикласниць. Програма була наповнена інтерактивними заняттями, науковими експериментами та новорічним настроєм. Під час проєкту учасниці: познайомилися із надихаючою дівчинкою зі сфери STEM співзасновницею компанії вічної канцелярії “Nuka”, дізналися про передові технології й цікаві підходи до інновацій на прикладі практичних завдань, вивчили основи креативного програмування на Scratch, створили свій перший додаток з MIT App Inventor, провели інтерактивні експерименти з фізики та хімії і навіть створили свою новорічну STEM-іграшку. Перед початком проєкту, відібраним командам були надіслані необхідні матеріали для виконання завдань під час програми набори для експериментів з хімії та фізики, а також набір паперкрафту для створення 3D моделі іграшки з паперу.

STEM-канікули були чудові. Я багато дізналася про STEM-науки, і дуже цікаво було послухати спікерів. Я навчилася багато чому новому. Звісно, не можна не відмітити практичну частину досліди з хімії та фізики мене вразили. Створювання свого мобільного додатку, хоч і не до кінця, але теж було пізнавально. А паперкрафт я чекала з того моменту, як нам прийшли коробочки. Дуже дякую організаторам і дівчатам з хакатону за ідею, все було дуже цікаво!”, — ділиться своїми враженнями учасниця програми Олександра Єфремова.

Зимові онлайн STEM-канікули “Girls’ STEM Camp” довели, що тепер є ще один цікавий спосіб вивчення STEM-дисциплін й одночасно інтерактивного пізнавального відпочинку. А тим часом ініціатива Дівчата STEM готують нові можливості для дівчат зазирнути у захоплючий світ STEM.

*STEM – це акронім, який означає науку (Science), технології (Technology), інженерію (Engineering) та математику (Mathematics).

_________

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

#ДівчатаSTEM – це програма, спрямована на подоланання гендерних стереотипів серед молоді. Щороку Центр “Розвиток КСВ” обирає ТОП-20 Надихаючих жінок у STEM, які менторять дівчат 14-24 років з усієї України протягом трьох місяців. Програма реалізується за підтримки компанії SAP. Менторки дівчат – це унікальна спільнота ТОП-20 надихаючих жінок в Україні, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері. Серед них – топ-менеджерки технологічних компаній, жінки-науковці, представниці Міністерств, ЗВО і громадських організацій. За два роки вже 40 дівчат пройшли програму менторства, реалізували та залучили більше 2000 молодих людей до Програми, і отримали квиток до світу STEM. Детальніше про проекти в рамках ініціативи – https://www.facebook.com/divchataSTEM

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Контакти

Дівчата STEM – унікальна спільнота дівчат і жінок, які цікавляться STEM та навчаються і працюють в STEM напрямах

м. Київ, проспект Ю.Гагаріна 23, оф. 802

(044) 292 02 48

stem@csr-ukraine.org

Дівчата STEM

Підписатися на розсилку

Підпишіться на всі новини про наші майбутні проєкти та події

Слідкуйте за нами

© Дівчата STEM 2021. Всі права захищені.

X