За даними Інституту статистики UNESCO виявилося, що лише близько 30% жінок у світі є науковицями, і лише близько 11% жінок займають керівні посади в наукових установах Європи. Більш того за всю історію існування Нобелівської премії її лауреатками стали тільки 3% жінок.
Однак дівчат і жінок в науці має бути більше! Саме тому щороку 11 лютого відзначається Міжнародний день жінок та дівчат у науці, до якого активно долучається наша ініціатива. Це свято “засновано для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат”, як йдеться в резолюції 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року.
Ініціатива Дівчата STEM долучається до святкування та проводить активності, які мають на меті довести, що жінкам є місце в науці!
Організатори: CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” (ініціатива Дівчата STEM) та L’oreal Ukraine.
Конференція “Українки в науці, яким аплодує світ”
“Наука – це про інновації та розвиток країни. На жаль, не так багато дівчат ще обирають науку як свою професію. Одна з причин цього – відсутність рольових моделей. Цей захід має на меті познайомити дівчат з молодими українськими науковицями, які є відомими на міжнародній арені, і на яких можна рівнятись. Вони є лауреатками єдиної премії для жінок у науці в Україні – Премії L’Oréal , і тому можуть дати професійні поради дівчатам, чому варто займатися наукою” – розповідає Марина Саприкіна, керівниця Центру “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності”.
На заході фіналістки Премії ЛОРЕАЛь «Для жінок у науці» розказують про те, як їм вдалося досягти успіхів у науці, чому варто не боятися йти до своєї мрії, та як своїми відкриттями підкорювати світ. Наші науковиці переконані, у таланту немає ні статевих, ні національних обмежень – жінки можуть абсолютно ВСЕ!
Серед запрошених спікерок конференції 2021 року:
- Катерина ТЕРЛЕЦЬКА, докторка фізико-математичних наук, завідувачка лабораторії прикладної математики НЦ МАНУ, Переможниця премії L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці»-2019.
- Наталія ЩЕРБАНЬ, докторка хімічних наук, Інститут фізичної хімії ім. Л. В. Писаржевського, Переможниця премії L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці»-2018.
- Олена ВАНЄЄВА, докторка фізико-математичних наук, старший науковий співробітник відділу математичної фізики Інституту математики НАН України, переможниця премії L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці»-2018.
- Тетяна ТАТАРЧУК, кандидатка хімічних наук, керівниця Навчально-наукового центру хімічного матеріалознавства та нанотехнологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, переможниця премії L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці»-2020.
- Ольга КОПАЧ, кандидатка біологічних наук Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, переможниця премії L’ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці»-2020.
Під час конференції у 2021 році глядачки познайомилися з надихаючими жінками в науці, дізналися про їх історію успіху та дослідження, а також взяли участь в інтерактивних вікторинах та виграли круті подарунки від L’Oreal.
Подивитися запис онлайн конференції “Українки в науці, яким аплодує світ” 2021 можна за посиланням: https://youtu.be/UIzG3WIu6k8
https://www.facebook.com/watch/?v=190407929007110
https://www.facebook.com/watch/?v=480080756247906
https://www.facebook.com/watch/?v=225955395096983
https://www.facebook.com/watch/?v=670334020401420
Онлайн круглий стіл “Як збільшити кількість дівчат у науці” (2021)
Онлайн-дискусія “Як збільшити кількість дівчат у науці” — це захід формату круглого столу, приурочений до Міжнародного дня жінок та дівчат у науці.
Захід мав на меті привітати всіх жінок та дівчат, які присвятили своє життя науці, та звернути увагу на гендерний дисбаланс у науці та причини його виникнення.
На заході обговорили:
- де починаються гендерні стереотипи та упередження у ставленні до науки – як їх виявити та подолати;
- школа-університет – як не втратити інтерес до науки;
- можливості розкриття наукового потенціалу дівчат і жінок в Україні.
Крім того під час самого круглого столу у реальному часі було сформовано перелік рекомендацій до органів державної влади, наукової та освітянської спільноти, роботодавців, а також громадськості загалом щодо залучення дівчат та жінок в науку.
Однією з рекомендацій було і проведення заходів із відомими науковицями для покращення знань дівчат про наукову кар’єру, тож слідкуйте за нами – далі ще більше крутих заходів!
Запис онлайн дискусії “Як збільшити кількість дівчат у науці” за посиланням: https://youtu.be/zZ0dfcqWrG