День дівчат в ІКТ – конференція для дівчат і молодих жінок, які цікавляться технологіями та хочуть більше дізнатися про навчання та побудову кар’єри у сфері ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій). Захід проводиться на честь Міжнародного дня дівчат в ІКТ, який щорічно проходить по всьому світу в 4-й четвер квітня. Починаючи з 2011 року, більш ніж 377 000 дівчат і молодих жінок взяли участь у понад 11 400 святкуваннях Міжнародного дня дівчат у галузі ІКТ у 171 країнах світу.
В Україні частка жінок в ІТ-сфері поступово зростає, але тим не менш все ще залишається низькою – 25% за даними порталу DOU за 2020 рік.1 Кількість студенток в ІТ не більша. Згідно даних, зібраних з трьох провідних технічних університетів України, дівчата становлять лише 20,2% (122 з 605) студентів_ок 1-го курсу ІТ-спеціальностей.2
У 2021 році наша конференція була приуроченою до святкування 10-річчя Міжнародного дня дівчат в ІКТ. Впродовж 10 годин 30 експерток з провідних українських і міжнародних компаній та організацій розповідали про сферу ІТ та досягнення в ній за останні 10 років, дали цінні поради про старт та побудову кар’єри в ІКТ, розвиток креативності, сучасні навички й жіноче лідерство, розвіяли міфи про жінок в цій сфері та навіть провели інтерактивний JavaScript воркшоп.
Запис заходу за посиланням: https://youtu.be/NPoYn1qXgEc?t=7863
А у 2020 році ми провели справжній онлайн марафон – 16 годин поспіль 32 успішні українки в IT, які працюють в відомих зарубіжних та українських IT-компаніях розповідали про секрети власного успіху, особливості своєї роботи, та давали цінні поради дівчатам, які мріють будувати кар’єру в сфері інформаційних технологій.
Запис онлайн-марафону за посиланнями:
1 частина: https://youtu.be/kJLIhAv8-MM
2 частина: https://youtu.be/6vLpNOvUfeY
За оновленнями щодо святкування Дня дівчат в ІКТ слідкуйте у розділі новин і у наших соцмережах.
*Інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) – це технології, що дають можливість представляти будь-який вид інформації – чисел, текстів, звуку, зображення – в цифровому форматі для зберігання і обробки на комп’ютері чи твоєму смартфоні. Це фіксація інформації, її обробка і обмін інформацією.
Організатори: CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” (ініціатива Дівчата STEM) і UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні у рамках проєкту “Трамплін до рівності” за фінансової підтримка уряду Швеції.