Саме вчителі та вчительки вперше знайомлять школярів та школярок зі світом STEM-дисциплін і здатні заохотити їх обирати інженерні та технічні спеціальності у майбутньому. Дівчата і хлопці мають рівні можливості в опануванні STEM-дисциплін та професій, і тут не має бути жодних гендерних стереотипів.
Якщо Ви викладаєте у школі STEM предмети, обожнюєте їх і мрієте, щоб більше хлопців та дівчат вступали на технічні спеціальності, тоді участь у подібному хакатоні точно для Вас. Можливо, саме Ви станете автором чи авторкою унікальних освітніх рішень, якими може скористатися вчительська спільнота інших закладів освіти з усієї України.
Мета хакатону – спільно розробити проекти та методики, які допоможуть перевіряти STEM-уроки на наявність гендерних стереотипів та знайти інноваційні рішення щодо створення умов, які сприятимуть зацікавленості учнівської молоді вибором STEM-професій.
Під час триденного хакатону вчителі/-ки:
– отримують досвід неформальної освіти;
– дізнаються від новаторів-освітян про те, як вони змінили підходи до викладання STEM-предметів;
– опановують методи для підвищення інтересу учнівської молоді до STEM за допомогою дизайн-мислення;
– набувають практичний досвід роботи в групах щодо розробки проєктів та методик, які допоможуть перевіряти STEM-уроки на наявність гендерних стереотипів.
*Слово Хакатон походить від слів Марафон (діяльність за короткий період часу) і Hack (дослідництво та розробка).