
Я хочу, щоб кожна 14-річна дівчинка отримала живий приклад, що займаючись наукою абсолютно не обов’язково відмовлятися від решти граней такого цікавого та різнобарвного життя, можна подорожувати і займатися наукою, можна мати міцну родину і займатися наукою, можна турбуватися про власну зовнішність і займатися наукою!

Серед основних захоплень – еволюційна біологія, генетика, меметика, нейронауки. Вивчаю меметику (підхід до еволюційних моделей передачі інформації). Співзасновниця lviv.com – медіа, основною метою якого є популяризація здорового глузду в широкому сенсі (зокрема, наукового бачення, критичного мислення). Відчуваю в собі певний ентузіазм до програми, готова ділитися знаннями та допомагати.

Сьогодні дуже сильно відчувається розрив поколінь у сім’ї, і батьки не завжди можуть бути компетентні у сфері, яку обрала їхня дитина. Тому дуже важливо, щоб була людина, яка зможе допомогти в професійному зростанні. Я дуже люблю читати книги і завжди ділюсь своїм досвідом з іншими. Мені буде приємно допогти одній з дівчат стати кращою на її професійному шляху.

Ініціювала ряд власних проектів в області групового прийняття рішень і використання математичних моделей. У мобільному операторі Lifecell працюю понад 13 років. Починала з інженера, зараз начальник департаменту в IT. Я мама двох дівчаток, яким часто говорю: “Якщо чогось хочете – робіть. Не виходить – просіть допомоги і знову робіть. І все обов’язково вийде)).

Я беру участь в програмі заради рівного, успішного майбутнього дівчат України, що для мене дорівнює успішній Україні, та зміні стереотипів щодо жінок в STEMі. Багато досліджень сьогодні довели, що відсоток дівчат в STEM замалий з різних причин, тому, якщо моя участь в цьому проекті збільшить цей відсоток – це вже буде маленька перемога на шляху до рівних можливостей. Також, сьогодні на підприємствах промислового сектору, а саме металургії, взагалі немає жодної жінки серед Генеральних директорів, тому разом з цим проектом, сподіваюсь, ми виростимемо нових Генеральних директорів серед дівчат.

З 2015 року лідер мейкерського руху в Україні, а саме відповідаю за фестивалі Maker Faire в 5 містах: Київ, Дніпро, Одеса, Харків, Львів. Консультант та досліднік нетворкінгу та комунікацій. Я вважаю, що спілкування важливе. А підтримка має інколи більшу цінність, ніж освіта. Сама збираюся отримати натхнення у дівчат, які готові до великих цілей.

Отримала ступінь магістра з радіофізики та диплом магістра природничих наук. Я вважаю, що дуже важливо допомогти молоді і ділитись власним досвідом. На моєму шляху були люди, яким я дуже вдячна за своєчасні допомоги та поради. Тому я, в свою чергу, всіляко підтримую талановитих, молодих людей. Надіюсь, що хтось теж допоможе або підкаже моєму сину і племінникам.

Маю 17-річний досвід проектування та будівництва найрізноманітніших важких будівельних проектів, зокрема досвід розробки, управління та нагляду за портовими та морськими спорудами. Мій досвід включає в себе розробку нафтових причалів, морських розвантажувальних установок, контейнерних терміналів. Основні навички – це управління проектами, підготовка контрактної документації (FIDIC, ICE, NEC), інспектування та оцінки, а також проектування морських споруд.

Ще зі студентських часів займаюся популяризацією науки: пишу науково- популярні статті, виступаю з лекціями та семінарами про стовбурові клітини, культивування клітин, базові відомості про біологію клітини, хронобілогію та із іншими темами. Учасниця науково-популярних заходів «Дні науки», «Наукові пікніки», Public Science та багатьох інших. Автор одного з найперших науково- популярних блогів українською – probioukr.blogspot.com. Вважаю, що важливо поширювати інформацію про різні можливості у сфері STEM та ділитись досвідом. Люблю працювати з юними та ініціативними і сподіваюсь, що зможу бути комусь корисною.

Якщо ви будете намагатись бути кращими, не потрібно бути кращими у всьому. Оберіть для себе один напрям, або спочатку визначіться чим саме, вам хочеться займатись і розвивайтесь саме так. Я люблю ділитися можливостями з тими, кому вони потрібні і хто хоче бути піонером інновацій. Моя мета – допомогти дівчаткам, орієнтованим на фінансові технології.

На мою думку, для досягнення будь-яких успіхів або реалізації будь-яких мрій найважливішим є не знання, уміння (які можна опанувати з часом та досвідом), а саме натхнення. Тому якщо ми самі можемо спробувати стати натхненням іншим- чому б не спробувати. А особливо це важливо для дівчат, оскільки досяжних прикладів не так багато як хотілося б. Отже, поборюючи стереотипи суспільства, разом ми можемо досягнути всього.

Організовую участь винахідників та провідних фахівців Інституту у Всеукраїнських виставках, а також у міжнародних, таких як: виставка «Laser of world and photonics» (Німеччина), міжнародному інноваційному форумі в Гуанчжоу (Китай) та інших. Хочу передати свій досвід та допомогти реалізувати мрію.

Проект #ДівчатаSTEM здався мені цікавим, тому що його головна мета залучати молодих дівчат займатися наукою і допомагати їм починати будувати свою кар’єру. Мені хотілося б бути частиною цього проекту і я сподіваюся, що мій досвід буде корисним і іншим дівчатам, які тільки починають займатися науковими дослідженнями.

Маю майже десятирічний досвід роботи на керівних позиціях в енергетичній сфері та сфері державного управління. До створення Офісу Національної інвестиційної ради обіймала посаду першої заступниці Міністра економічного розвитку і торгівлі, відповідала за реформування державних підприємств та інвестиційну політику. Кар’єру почала з роботи в компаніях Ernst & Young, «Консалтингова фінансова компанія». З 2011 по 2013 рік працювала в Координаційному центрі впровадження економічних реформ. Виховую доньку та сина.

Маю понад 15 років досвіду роботи у фармацевтичній галузі. До того, як приєднатись до Teva, працювала у міжнародних фармацевтичних компаніях Delta Medical та GlaxoSmithKline. Маю досвід управління процесами дистрибуції, логістики та управління якістю в Україні, Албанії, Молдові, Болгарії, Грузії, Македонії. Також я є акторкою в українському театрі Шkaff, зокрема, граю у виставах «#ПроЦеНеГоворять», «Шафа, гроші, наречена», «Це спадкове», «Любов під соусом» та інших.

Останні 5 років я працюю з чоловіками і жінками різного віку і професій, які перекваліфіковуються на технологічні спеціальності або тільки починають свою кар’єру після університету. Мій досвід викладання, менторства і профорієнтації дозволяє з упевненістю сказати, що я зможу допомогти учасницям програми ДівчатаSTEM.

Коли я вчилася в фізмат школі, у мене в класі було приблизно порівну хлопчиків і дівчаток. В інституті, дівчаток під час вступу було всього 8, а отримали диплом тільки 4. Коли я захищала дисертацію, в науковій раді не було жодної жінки. Мені б хотілося, щоб молоді жінки дивилися на перспективу побудови своєї кар’єри і самореалізації не з точки зору загальноприйнятих норм і кліше. Вірили в себе, і знали, що точні науки можуть дати фундамент до успішної реалізації найсміливіших кар’єрних і бізнес амбіцій.

Неодноразово проходила короткотривале (від одного тижня до місяця) наукове стажування за кордоном, зокрема, в Чеському технічному університеті у місті Прага (Чехія) та Університеті Кіпру (Нікосія, Кіпр), загалом, 15 візитів. Сподіваюсь, що мій особистий приклад допоможе зруйнувати деякі міфи, щодо жінок у науці, та допоможе дівчатам набути впевненості в своїх силах при виборі STEM професії.

Я розумію, на скільки важлива підтримка для дівчат на перших кроках на шляху STEM. Головне – Не лінуйся мислити, думати, мріяти! Якщо захоплюєшся, якщо бачиш перспективу для особистого розвитку, якщо цінуєш незалежність та хочеш відчувати себе впевнено – роби! Нічого не бійся, адже всі перепони існують лише у нашій уяві.

Українській науці вкрай потрібна розумна й мотивована молодь. Звісно, основна задача вчених – займатися наукою. До того ж на міжнародному рівні. Але, крім цього, ці молоді люди мають просувати науку в суспільстві, показувати цінність пізнання та знання, утверджувати розуміння потрібності науки. Я буду рада познайомитись з дівчатами, готовими до такої неймовірної пригоди довжиною в життя, і допомогти їм повірити в свої сили та рухатись вперед.

Експерт та консультант з економіки та фінансів, ІТ, дослідниця промисловості 4.0. Спікер та тренерський менеджер, займається, розробкою нових проектів в галузі освіти та консалтингу.

Співзасновниця технічних проектів DataTrading, DataProm і DataScoring. Зараз займається розвитком та фінансування проектів напрямку BigData.

Є провідним фахівцем маркетингових досліджень. Є прикладом того, що математики дівчата відіграють провідну роль навіть в рекламному бізнесі.

Експерт в області рішень SAP для управління корпоративними функціями, портфель рішень SAP для банківського і державного секторів.

Керуюча департаментом розвитку інформаційних технологій, який займається розробкою Програмного Забезпечення пов’язаного з автоматизацією бізнес-процесів Банку.


Має досвід в управлінні високотехнологічними компаніями, в області операційного менеджменту. Супроводжувала великі проекти по впровадженню нових бізнес-моделей.

Проводила дослідження різних аспектів економічної діяльності. На даний час досліджує аграрний сектор України, перспективи його розвитку та ризики.

Генетик, молекулярний біолог, науковий популяризатор, співзасновниця проекту «Myhelix», який займається підбором персональної дієти аналізуючи ДНК.

Відомий в світі економіст і демограф, з її ім’ям пов’язано становлення в Україні важливого наукового напрямку — дослідження людського розвитку, насамперед, соціально-демографічних його аспектів.

Засновниця пілотного проекту нової української школи, унікального навчального середовища для навчання та розкриття потенціалу дітей. Реформаторка освіти в Україні.

Займається захистом інтересів бізнесу перед органами публічної влади. Фахівець у сфері фінансів, інвестицій та впровадженні регуляторних реформ в різних галузях.

Засновниця освітнього сайту для космічної України. Вчений секретар Щорічної Української конференції з космічних досліджень.

Засновниця власного проектного бюро, що займається проектуванням будівель, споруд та інших об›єктів та продукує нові рішення в об’єктах архітектури.

Інноваторка в підготовці професіоналів. Серед найбільш яскравих проектів – UNIT Factory, освітня ініціатива, яка працює без викладачів, з оцифрованою і гейміфікованою програмою.

Активно сприяє розвитку міжнародних зв’язків української науки. Була експертом Європейської програми INTAS, була членом дорадчої ради НАТО з питань біології.

В минулому займалась програмами акселерації 1991 Open Data Incubator, інКУБатор, працювала бізнес-аналітиком WannBiz.

Секретар Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Член Комісії з питань майбутнього.

В лабораторії Войтенко досліджують патологічні зміни нервової системи, молекулярні та клітинні механізми пошкодження нервових клітин.

Головне досягнення: базовий закон України про наукову та науково-технічну діяльність.
Чому в проекті? Я сама пройшла всі етапи подолання суспільного несприйняття професійної жінки суспільством в Україні та США. Можливо, мій досвід буде корисним для тих дівчат, які роблять вибір та думають про кар’єру в науці та інженерії.

Головне досягнення: безпосередня участь у розвитку та впроваджені програми “Технічні сервіси для клієнтів”, що допомагає фермерам.
Чому в проекті? Ця ініціатива допоможе розкрити потенціал українських жінок в STEМ. Дівчата потребують підтримки фахівців, які поділяться своєю професійною експертизою і на прикладі власного досвіду надихнуть їх реалізувати себе у одному із напрямків STEM.

Головне досягнення: успішна кар’єра – успішна і міцна сім’я.
Чому в проекті? Вважаю, що зможу на особистому прикладі залучити дівчаток до вибору технічних спеціальностей.

Головне досягнення: поєднання професійного успіху (створення з
колегами-однодумцями кафедри, де поєднується гуманітарне і технічне, творчість і технології, мистецтво і техніка), особистого (створення з чоловіком-однодумцем сім’ї) та соціального.
Чому в проекті? Спробую поділитися досвідом і переконати дівчат, що жінки здатні на більше, ніж від них очікують. Від спілкування з дівчатами й надихаючими жінками очікую натхнення на нові особисті звершення.

Головне досягнення: випуск розвиваючих ігор для дошкільнят («Хто у горах», «Всяка Музяка», спільний проект з Майкрософт «Світ Добра»), створення батьківської спільноти, випуск друкованих наборів для творчого розвитку дітей.
Чому в проекті? Я буду мотивувати дівчат, а також жінок, які були в декретній відпустці, не боятись змінювати сферу діяльності, постійно навчатись, рухатись вперед!

Головне досягнення: створила і створюю прецеденти: співпраця навчальних закладів і бізнесу, бізнесу і влади; апробація нових форм активностей для популяризації ІТ-сфери.
Чому в проекті? Вірю в силу і високу мотивацію всіх жінок. Цей проект допоможе тим, хто шукає себе і готовий розвиватися. Я хочу, щоб ми забезпечили увагою і турботою дівчат в їхньому STEM-орієнтованому професійному розвитку, щоб STEM-дівчат з кожним роком у нас ставало більше“.

Головне досягнення: Об’єднала сотні вчителів та тисячі дітей навко-
ло навчання за допомогою LEGO.
Чому в проекті? Для мене дуже важливо, щоб STEM став зрозумілим, щоб якомога більше дівчат приєднались до нього. Бо це шлях до розвитку!

Головне досягнення: вивела на новий рівень партнерство з міжна-
родними інститутами, залучення міжнародних експертів до роботи
над проектами Міністерства.
Чому в проекті? Це чудова нагода допомогти юним красуням знайти свій шлях та пояснити плюси професій STEM.

Головне досягнення: Моя кар’єра.
Чому в проекті? Я прагну зробити внесок у розвиток високих технологій в Україні, тому мене цікавлять проекти, спрямовані на розвиток технічної освіти.

Головне досягнення: Багато, як правило, це еволюція від одного до
іншого: запуск першого мобільного пріпейд продукту під брендом sim-sim в Україні (користуються більше 10 млн абонентів), мобільний
банкінг (Чехія), реформа сфери інтелектуальної власності (Україна).
Чому в проекті? Важливо бути рольовою моделлю для дівчат, які ще бояться повірити у свої можливості і вклинитися в технічку сферу, що визнана здебільшого чоловічою.

Головне досягнення: локалізація передових програмних рішень SAP
відповідно до вимог українського ринку задля підвищення прозорості, продуктивності і керованості.
Чому в проекті? У цьому проекті мене надихає можливість допомогти дівчатам позбутися стереотипів, що їх обмежують, зацікавити дівчат STEM напрямами та перспективами і допомогти їм розкрити свій потенціал.

Головне досягнення: участь у відкритті заводу на території України.
Чому в проекті? Я хочу, щоб дівчата не боялися технічних спеціальностей і прагнули навчатись.

Головне досягнення: освітні стандарти за фахом «Комп’ютерні науки», професійні стандарти для ІТ індустрії, керівництво методичною комісією МОНУ з комп’ютерних наук.
Чому в проекті? По-перше, це забезпечення доступності технічної освіти для жінок, по-друге, залучення жіночого населення до точних наук і технологій, і, по-третє, це розвиток природної допитливості, отримання дослідницьких навичок, можливості застосування їх для розвитку кар’єри в подальшій професійній діяльності.

Головне досягнення: успішно поєдную виховання 10-місячної доч-
ки з напруженою, але дуже цікавою роботою.
Чому в проекті? Хотіла би на своєму прикладі донести до якнайбільшої кількості дівчат, що STEM – це цікаво, перспективно і зовсім не так складно, як може здаватися.

Головне досягнення: у цьому році наша лідерська команда була
визнана кращою за трансформації бізнесу у всій корпорації.
Чому в проекті? Проект цікавий тим, що це чи не єдиний проект, спрямований на підтримку тих людей, які вибрали STEM своєю спеціальністю не тільки професійно, але психологічно і емоційно.

Головне досягнення: син:), підготовка законів щодо підтримки ІТ
індустрії в Україні, керівництво стартапом Zglovе, що увійшов до TOP-10 inventions (за версією New York Times – 2012).
Чому в проекті? На моєму життєвому і кар’єрному шляху зустрічаються люди, які дають мені різні можливості і допомагають мені як ментори. Вважаю, що така ініціатива – це теж можливість, шо може вплинути на життя дівчат”.

Головне досягнення: захистила кандидатську і працюю над докторською дисертацією.
Чому в проекті? Прагну популяризувати науку і освіту!

Головне досягнення: люди.
Чому в проекті? Я хочу, щоб жінки рухалися вперед.

Головне досягнення: успішна кар’єра – успішна і міцна сім’я.
Чому в проекті? Вважаю, що зможу на особистому прикладі залучити дівчаток до вибору технічних спеціальностей.

Головне досягнення: думаю ще все попереду.
Чому в проекті? Я беру участь у проекті з метою популяризації технічних спеціальностей і залучення жінок у високотехнологічні галузі України.